Co siedzi, a raczej – myje w szamponie? Warto się dowiedzieć nim sięgniemy po klejny taki kosmetyk.

Większość szamponów używanych przez nas zawiera laurylosiarczan sodowy (sodium lauryl sulfate) i lauramide – kwas tłuszczowy -obydwa znane ze swych właściwości karcerogennych. Innymi składnikami powszechnie używanych szamponów są również parabeny, które przyczyniają się do raka piersi. Jeszcze innym jest propenol glycol, dodawany także do płynu hamulcowego, a powodujący choroby i uszkodzenia nerek u zwierząt. To właśnie ten środek sprawia, że nasze włosy są błyszczące…

KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

Producenci zakładają, że niewielkie ilości tych składników nie wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Tyle, że nikt nigdy nie zliczał sumy wszystkich kosmetyków nakładanych na siebie codziennie przez przeciętną kobietę… Zakładamy, że wszystko to KTOŚ, kiedyś sprawdził; że KTOŚ coś kontroluje i myśli za nas… Niestety, nie jest to prawda.

Każdy z nas,  jest sam odpowiedzialny za myślenie na temat swojego zdrowia i życia, a także na temat środowiska naturalnego, które zatruwa dziesiątkami środków chemicznych będących w codziennym użytku.

Polecam świetną stronę na której znajdziesz skład tysięcy produktów kosmetycznych – Skin Deep ocenia produkty pod względem ekologii i bezpieczeńtwa dla zdrowia człowieka. To najlepszy adres, jeśli chcesz sprawdzić czy kosmetyki, których używasz są bezpieczne.