O możliwościach wykorzystania octu pisaliśmy już w jednym z naszych artykułów. Okazuje się jednak, że ma on dużo więcej zastosowań i z powodzeniem może pomóc nam pozbyć się kamienia z trudno dostępnych miejsc w łazience. Ewa z Zielonego Zagonka pokaże nam, jak to zrobić!

Moja woda studzienna nie należy do tych wspaniałych miękkich wód, jest to prędzej draństwo, które natura wymieszała z betonem. Większość z odkamieniaczy w składzie posiada bardzo mocne kwasy, które mają rozpuścić kamień. Jednym z nich jest kwas chlorowodorowy, który jest bardzo żrący. Pomyśl, że jego pozostałości pływają w wannie, kiedy kąpiesz się w niej Ty lub Twoje dziecko. Większość odkamieniaczy ma – jak zwykle w komercyjnych środkach – substancje powierzchniowo czynne, odkażacze i sztuczne perfumy – mocne, aby zamaskować chemię.
KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

Czym usunąć kamień?

Jak dać sobie radę z kamieniem w łazience? To jak zwykle jest proste – oszczędzisz swoje zdrowie i portfel!
 
 
Kamień w łazience
 
  • Czyścimy metalowe baterie
Namocz szmatkę w roztworze wody i octu 50/50, następnie owiń nią baterię i zostaw na co najmniej godzinę. Następnie szczotką zetrzyj to, co zostało. I już.
 
  • Kamień na dnie brodzika/wanny
Weź 100 ml octu, polej nim kamień, następnie posyp kwaskiem cytrynowym lub polej świeżym sokiem z cytryny, zostaw na noc. Jeśli ilość kamienia jest przerażająca, bardzo prawdopodobnie będzie potrzeba wykonać tą czynność więcej niż jeden raz, ale cierpliwość się opłaci.
 
  • Dysza prysznica
Kamień na dyszy prysznica jest również prosty do usunięcia. Ściągnij dyszę, włóż do garnka, wlej 100ml octu, dodaj 100ml wody i gotuj przez 20 minut.

Łazienka bez kamienia

Kiedy usuniesz już swój „ukochany” kamień pamiętaj, że lepiej jest zapobiegać. Raz na tydzień przetrzyj miejsca najbardziej narażone na kamień szmatką z octem i już.
ZOBACZ TEŻ:
Chwasty na chodnikuOcet – ekologiczny sposób na chwasty
Nikola Libert