Chcecie oczyścić organizm, dodać sobie energii do działania i przy okazji wypić coś smacznego? Przygotujcie sok ze świeżych warzyw i owoców. 

Ten sok polubią wszyscy – nawet ci, co nigdy nie pili jeszcze świeżo wyciskanych soków mlaskają z zadowoleniem. Świetnie oczyszcza organizm i alkalizuje. Dodaje energii i rozjaśnia umysł. W smaku jak orzeźwiająca lemoniada! Ma piękny zielony kolor kojarzący się z wiosną i z witalnością. Pełen witamin, enzymów i minerałów, uwodzi lekką cytrusowo-imbirową nutą.
 
Nazwa nawiązuje do Martini, a kolor do Frugo! Sok najlepiej przygotować używając do tego celu wolnoobrotowej wyciskarki. 

Sok oczyszczający organizm – przygotowanie

Ilość porcji 4
Czas przygotowania ogółem 10 min
 
Składniki:
2 duże zielone ogórki
3 spore jabłka
1 cytryna
pół pęczka zielonej pietruszki
garść szpinaku
1-1,5 cm korzenia świeżego imbiru
 
Wykonanie:
Umyte warzywa i owoce kroimy na kawałki mieszczące się do wlotu wyciskarki. Nie jest wskazane obieranie ich ze skórki ani usuwanie gniazd nasiennych z jabłek. Cytrynie odcinamy piętki po obu stronach, przekrawamy ją na pół. Jedną połówkę cytryny kładziemy buzią do dołu na płasko na desce i z jednej połówki ścinamy ostrym nożem żółtą warstwę skórki zostawiając białą, po czym kroimy obraną cytrynę na kawałki, jak resztę warzyw.
 
Druga połówka cytryny zostanie wyciśnięta razem ze skórką, co nada sokowi wykwitną cytrusową nutę (skórkę dokładnie szorujemy).
 
Uruchamiamy wyciskarkę, pojedynczo wrzucamy pocięte warzywa, najpierw te twarde, potem liściaste, potem znowu te twarde. Pietruszkę po prostu bierzemy w garść i nóżkami w dół wsuwamy do wyciskarki. Kiedy ślimak wyciskarki załapie końce nóżek możemy puścić pęczek, ponieważ urządzenie samo wciągnie w siebie resztę. Po liściastych warzywach należy wrzucić jakieś bardziej twarde warzywko, aby przepchać liście.
 
Spożywanie:
Najlepiej pić taki sok na świeżo, aby nam się nie utleniały cenne enzymy i witaminy, lecz można go też przygotować wieczorem, aby rano zabrać do pracy lub dać dziecku do szkoły (w nieprzeciekającej szklanej butelce albo dzieciom młodszym w termosiku ze stali nierdzewnej).
 
 
Powyższa treść pochodzi ze strony www.AkademiaWitalnosci.pl
 
 
* Artykuł nie stanowi  porady medycznej, lekarskiej czy farmaceutycznej. Czytelnik przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji co do leczenia, powinien skonsultować się (w zależności od potrzeb) z lekarzem lub farmaceutą.