Czy przyszło Wam kiedyś do głowy, by dodać do swojego menu ziemię? Pewnie większości nie. Ziemia okrzemkowa (diatomit) staje się jednak sposobem na wiele dolegliwości i coraz więcej osób zachwala jej właściwości. Jakie?
Nasze organizmy cierpią często z powodu braku krzemionki. To, co przyjmujemy w pożywieniu, bywa zwykle niewystarczające – ten niedobór uzupełnia właśnie spożywcza ziemia okrzemkowa. Ale nie tylko takie są płynące z jej przyjmowania korzyści.
Jeśli powiększymy obraz ziemi okrzemkowej – 7000 razy – zobaczymy cylindry pełne dziur. Każdy z nich ma bardzo silny ładunek ujemny. Po spożyciu te miliony cylindrów przechodzą przez żołądek i przewód pokarmowy, przyciągają i pochłaniają grzyby, pierwotniaki, wirusy, endotoksyny, pestycydy, pozostałości leków, E. coli i metale ciężkie. Są one uwięzione wewnątrz cylindra i wydalone następnie z organizmu. Ponadto, jakiekolwiek większe pasożyty, które zdarzają się w żołądku lub przewodzie pokarmowym są zabijane przez ostre krawędzie ziemi okrzemkowej. Można to przyrównać do takiej maszyny czyszczącej, która przejeżdża przez nasze ciało i usuwa śmieci. Oprócz tego niewielka ilość ziemi okrzemkowej zostaje absorbowana do krwi w postaci krzemionki uzupełniając nasze niedobory.
KURSY ONLINE:
Pokochaj Swoje Ciało
Nieważne, jaki nosisz rozmiar, i tak możesz poczuć się dobrze w swoim ciele. Niech piękno i moc będą z Tobą!
Osoby, które stosują spożywczą ziemię okrzemkową wskazują na jej działanie odtruwające, oczyszczające organizm oraz pozwalające uzupełniać w organizmie poziom krzemionki. W efekcie wiele przypadłości zdrowotnych zyskuje o wiele łagodniejszy przebieg, podnosi się odporność organizmu, a niektóre choroby wręcz znikają (jak podkreślają niektórzy).
Ziemia okrzemkowa spożywcza – jak służy zdrowiu?
Jakie plusy dla zdrowia zgłaszają osoby, które ziemię okrzemkową stosują? To tylko niektóre nich:
- obniżenie ciśnienia krwi
- obniżenie poziomu cholesterolu
- poprawa stanu włosów i paznokci – krzemionka stymuluje wzrost włosów i zapewnia im piękny połysk, blask i siłę
- więcej energii do działania
- zwiększenie wchłaniania wapnia; wpływa korzystnie na stawy, łagodzi osteoporozę, można stosować jako jej profilaktykę – krzemionka jest odpowiedzialna za osadzanie minerałów w kościach, zwłaszcza wapnia
- przyspieszenie gojenia złamań kości. Badania pokazują, że w procesie transmutacji, krzemionka jest przekształcana w wapń, gdy jest to potrzebne
- pomaga ludziom schudnąć – przyjmowana rano pomaga ograniczyć apetyt w ciągu dnia
- pomaga spowolnić proces zwyrodnieniowy tkanki łącznej. Kolagen, w dużej mierze składa się z krzemionki.
- pomaga z problemami i urazami skóry (świąd, wysypka, ropnie, czyraki, trądzik, brodawki, egzemy, oparzenia, odmrożenia, owrzodzenia skóry, łagodne ukąszenia owadów i odleżyny)
- krzemionka zapobiega próchnicy i chroni zęby, zapobiega także krwawieniu z dziąseł, skutecznie zwalcza owrzodzenia i zanik kości i zębów, a także zmniejsza stan zapalny
- ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne
- zmniejsza zapalenie oskrzeli
- suplementacja krzemionki zapobiega wielu niepożądanym skutkom ubocznym menopauzy
- normalizuję pracę układu moczowego – naturalny środek moczopędny, który może zwiększyć wydalanie moczu o 30 procent.
- wpływa na poprawę elastyczności stawów
- krzemionka ma działanie hamujące na choroby wieńcowe, może stymulować układ immunologiczny
- po zaledwie kilku miesiącach przyjmowania ziemi okrzemkowej ściana jelita zostaje oczyszczona ze wszystkiego, co ma na nią negatywy wpływ. W efekcie wypróżnienia stają się regularne, zmniejsza się ryzyko chorób typu polipy, nowotwory i choroba wrzodowa.
- pomaga zwalczać pasożyty układu pokarmowego
Ziemia okrzemkowa – stosowanie
Większość osób, które stosują ziemię okrzemkową – przyjmuje ok. 1- 2 łyżek dziennie mieszając ją z sokiem, wodą. Najlepiej jednak zaczynać od małych ilości – np. pół łyżeczki przez kilka dni. PS Jeśli chcielibyście kupić ziemię okrzemkową dla celów zdrowotnych – pamiętajcie, by była to wersja spożywcza.
Na podstawie http://www.earthworkshealth.com
Artykuł nie stanowi porady medycznej, lekarskiej czy farmaceutycznej. Czytelnik przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji co do leczenia, powinien skonsultować się (w zależności od potrzeb) z lekarzem lub farmaceutą.