Góry, jeziora lub tropikalne plaże. Intensywne zwiedzanie, wspinaczka, żeglowanie lub leżenie plackiem na plaży. Każdy z nas ma swój ulubiony sposób spędzania wakacji. To, co wszyscy mamy wspólnego to to, że wakacje mogą stać się kolejnym źródłem stresu.

Wraz z początkiem wakacyjnego sezonu chętnie podzielimy się kilkoma sprawdzonymi radami, które mogą ułatwić wakacje, a także pozwolą dłużej się nimi cieszyć.

5 pomysłów na Stress Free wakacje

 

  • Kupuj tylko to, co piękne lub/i użyteczne

Czy z każdego wyjazdu przywozisz niezliczoną ilość pamiątek, które potem kurzą się na wszystkich szafkach? Czy obdarowujesz rodzinę i przyjaciół pamiątkowymi koszulkami, talerzykami, figurkami i innymi gadżetami z miejsc w których byłeś? Czy przedmioty te lądują później na śmietniku lub zostają wciśnięte w ciemny kąt mieszkania? A może by zamiast chińskiej pamiątkowej tandety kupić jeden rzeczywiście piękny lub rzeczywiście użyteczny przedmiot? Na przykład fajny ciuch, który będziesz później nosić, piękną ceramikę czy wytwór lokalnego rękodzieła, a może składniki czy przyprawy do lokalnych potraw, które można później przygotować w domu?

 

  •  Rób zdjęcia

Zdjęcia są wspaniałą wakacyjną pamiątką. A co powiesz na pisanie dziennika z wakacyjnej wyprawy? Można do niego wklejać zdjęcia, broszury, bilety, kartki pocztowe.

 

  • Złap rytm

Słuchaj lokalnej muzyki, kup płyty. Przydadzą się na długie jesienne wieczory.

 

  • Zrób sobie powitanie

Nie martw się tym, że trzeba wracać do domu i do pracy. Zorganizuj sobie powitalne przyjęcie. Zaproś znajomych, przygotuj potrawy poznane w podróży, puść nowe płyty z muzyką, pokaż zdjęcia.

 

  • Bądź świadomy co lubisz

Co sprawia ci największą przyjemność jeżeli chodzi o podróże? Poznawanie ludzi? Oglądanie zabytków? Odpoczynek? Przygoda? Co podróże wnoszą do twojego życia? Czego cię uczą? Co dzięki nim zmienia się w twoim życiu? W tobie? Im bardziej będziesz świadomy tego, czym dla ciebie są wakacje, tym lepiej i ciekawiej możesz je spędzać. Tym lepsze i pełniejsze będzie także twoje życie po powrocie z wakacji.