Kiedyś kwiatek i laurka, a dziś? Firmy produkujące gadżety i upominki prześcigają się w pomysłach na prezenty dla babci i dziadka. Czy naprawdę czekoladki i narysowany przez wnusia portret babci nie wystarczą? 

Dzieciństwo u babci na wsi. Białe kuchenne meble – wszystkie babcie miały takie same. Babcine meble pamiętają i Hitlera i Stalina („jeden łobuz gorszy od drugiego”). Poniemieckie ciężkie, żeliwne pojemniki na sól, cukier i pieprz: zucker i peper. Żelazny prodiż i żelazko z duszą. Gliniany garnek ogórków kiszonych. Wielki dzban smalcu domowej roboty. Dużo w nim było skwarków, czosnku, cebuli. Zapach ciasta drożdżowego, z którego babcia pozwalała wyjadać kruszonkę. Pod serwetkami na górnej półce, skrzętnie chowane pieniądze. Na lepsze czasy albo i na wszelki wypadek, bo bankom babcia nie wierzyła. I wszystkie kwity od listonosza w szufladzie z włóczkami…

Obraz takiej babci i babcinego domu wielu współczesnych rodziców nosi dziś w pamięci. A nasze babcie i dziadkowie wciąż tacy są – to już staruszkowie, ale wnuki (i teraz prawnuki) ciągle są sensem ich życia, a ich problemy spędzają sen z babcinych powiek. Stanowimy ich chlubę i powód do pochwalenia się naszymi sukcesami przed przyjaciółmi. 

Także dziadkowie naszych dzieci są w nich bezgranicznie zakochani, rozpieszczają „, bo taka rola dziadków”; uwielbiają i każdy,nawet najdrobniejszy upominek od wnuka jest dla nich ogromną radością i wartościową pamiątką. Bezkresna miłość do wnucząt to bez wątpienia cecha dziadków sprzed kilku dekad i dziadków współczesnych. Są jednak i różnice. Dzisiejsza babcia przepisów szuka w Internecie, jest fanką Miasta Dzieci na Faceeboku i wozi wnuki na zajęcia dodatkowe własnym autem. Współczesny dziadek chodzi z dziećmi do kina, w samochodzie ma kolekcję audiobooków, gra w wirtualne szachy i robi zakupy w sieci. Oboje są zabiegani i niemal zawsze brakuje im czasu.

KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

Wspólne spędzanie czasu – bezcenne!

Dla babci i dziadka najlepszym prezentem z okazji ich święta będzie spędzenie czasu z ukochanymi wnukami. Żyjemy w czasach, gdzie pośpiech generuje wiele naszych działań i boleśnie ogranicza kontakty z bliskimi. 21 i 22 stycznia może stać się doskonałym pretekstem na zwolnienie codziennego biegu i wspólnej radości z tych wyjątkowych dni. Uroczysty obiad, w którego przygotowanie włączą się także dzieci lub wspólne wyjście do restauracji na słodki deser, sprawią, że babcia i dziadek poczują się wyjątkowo i będą ten dzień ciepło i radośnie wspominać. 

Własnoręcznie wykonane upominki

Wiadomo, że nic nie ucieszy tak babci i dziadka jak upominek wykonany własnoręcznie przez wnuków. Nawet jeśli planujemy zakup materialnego prezentu, namówmy dzieci, aby dołączyły do niego laurkę lub narysowany i oprawiony w wesołą ramkę portret dziadków. Taki drobiazg zajmie na pewno honorowe miejsce w domu każdej babci! 

Sentymentalne prezenty na Dzień Babci i Dziadka 

Sentymentalnymi prezentami może być pięknie oprawione zdjęcie dziadków z wnukami, album wypełniony rodzinnymi zdjęciami, księga historii rodziny (drzewo genealogiczne), fotokalendarz ze zdjęciami wnucząt lub zestaw 2 filiżanek z wygrawerowaną ciepłą dedykacją.  

Upominek dla babci z pasją i dziadka z własnym hobby 

Sprawa jest dość prosta, jeśli dziadek i babcia mają pasje. Hobbyście zawsze można sprawić radość drobiazgiem związanym z jego zainteresowaniami. Jeśli dziadek wędkuje – element zestawu wędkarskiego. Jeśli uprawia ogród – zraszacz np. w kształcie kwiatka. Jeśli babcia preferuje czynny odpoczynek, może ucieszyć się z kijów nordic walking, jeśli ma na balkonie prawdziwy wielobarwny ogród, radość sprawi jej ręcznie malowana doniczka. Babcia, która lubi kosmetyczne nowinki na pewno z przyjemnością wykorzysta kupon do Spa, na masaż, manicure lub do fryzjera. Aktywny dziadek ucieszy się z karnetu na ulubiony basen.

Drobiazg dla babć i dziadków z poczuciem humoru

Jeśli dziadkowie mają poczucie humoru, otwierają się dodatkowe możliwości. W sieci nie brakuje zabawnych i śmiesznych gadżetów: kubków z dowolnym nadrukiem lub zdjęciem, męskich i damskich koszulek z hasłami typu „najlepszy dziadek pod słońcem”, medali i pucharów np. „dla miss świata wśród babć” itp.

Uniwersalne prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Uniwersalnymi prezentami są rękawiczki czy świeca zapachowa, zestaw herbat smakowych, szal lub piękna apaszka dla babci, a dla dziadka portfel, skórzany pasek czy zestaw kosmetyków. Książka ulubionego autora czy płyta ulubionego wykonawcy to także pomysł na prezent, który zawsze cieszy. Prezenty można też połączyć i zafundować babci i dziadkowi wspólne wyjście do teatru czy na koncert. Wiele ciekawych inspiracji na personalizowany prezent na Dzień Babci i Dziadka znajdziesz na Crazyshop.pl.

Najważniejsze to pamiętać o święcie babci i dziadka

Do sprawienia radości naszym bliskim wcale nie jest potrzebny pełny portfel czy miesiące przygotowań. Ważne, żeby prezent był wręczany prosto z serca, bo przecież dla babci i dziadka najważniejsze jest, że ukochane wnuki pamiętają o ich święcie.  
 

PS Kilka pomysłów na własnoręcznie stworzone prezenty poleca Miasto Dzieci – pomysły na prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Źródło: MiastoDzieci.pl