To, jak prezentuje się aranżacja biura, może mieć duży wpływ na to, jak będzie się w nim pracowało i jak firmę oceniać będą klienci. Dlatego też rośnie liczba przedsiębiorców, którzy dbają o design w miejscu pracy i podążają za najnowszymi trendami. Jeśli będziemy szukać czegoś efektownego i praktycznego, koniecznie spójrzmy na płytki heksagonalne.

W miejscu pracy spędzamy kilkadziesiąt godzin w ciągu tygodnia. Warto więc zadbać o to, by przestrzeń była w jak największym stopniu przemyślana i ergonomiczna. Jednocześnie dobrze pomyśleć także o estetyce. Włączając w wystrój biura na przykład wspomniane płytki heksagonalne, możemy poczuć się jak w domu. Wprowadzą nieco przyjemniejszego klimatu. Poza tym od kilku lat są bardzo modne, więc pokazujemy klientom, że dbamy o swój wizerunek i znamy najnowsze trendy. Stylowe biuro z pewnością podniesie nasz prestiż.

Gdzie w biurze mogą być płytki heksagonalne?

Na heksagony wcale nie musimy patrzeć jako na zwykłe płytki ceramiczne. Owszem mają doskonałe parametry wytrzymałościowe, dobrze się je czyści i są trwałe, ale oprócz tego są niezwykle dekoracyjne, więc mogą być świetną ozdobą. Układać je możemy na tych samych powierzchniach, co w domu. Będą ładnie wyglądać na podłodze, na ścianach, we wnękach. Są też dobrą propozycją, kiedy planujemy wykończenie biurowej kuchni lub aneksu. Wtedy też można je ułożyć w przestrzeni między blatem a wiszącymi szafkami. Rozwiązanie praktyczne i stylowe zarazem.

KURSY ONLINE:
8 razy Odporność dla Firm8 razy O
Program stworzony do walki ze stresem
Sprawdź!

Jak wykorzystać potencjał dekoracyjny heksagonów?

Największy urok płytek heksagonalnych tkwi w ich nietuzinkowym kształcie. Po ich ułożeniu powstaje wzór plastra miodu. Będzie prezentować się świetnie w różnych konfiguracjach i kolorach. Jeżeli jesteśmy zwolennikami stonowanych kolorów i nie chcemy, by barw było w biurze zbyt dużo, możemy postawić na jeden kolor, na przykład biały. Wtedy biuro będzie jasne, przestronne, a przy tym stylowo wykończone. Być może jednak preferujemy mocniejsze akcenty kolorystyczne i wyraźniejsze wzory. Wtedy też warte uwagi będą płytki z jednej palety, ale w różnych odcieniach.  Heksagony dają ogromne możliwości aranżacyjne i możemy je układać na całej powierzchni albo jej fragmencie. Ciekawy efekt uzyskamy, kiedy płytki będą się na ścianie rozluźniać. Wtedy można odnieść wrażenie, że się poruszają.

Ważne jest bezpieczeństwo

Decydując się na płytki heksagonalne, w pierwszej kolejności myślimy o ich niesamowitych właściwościach dekoracyjnych. Jednak nie zapominajmy o tym, że w biurze musimy dbać także o bezpieczeństwo personelu i osób, które firmę odwiedzają. Oznacza to, że nie możemy na podłodze układać płytek śliskich i z wysokim połyskiem. Będą prezentować się fenomenalnie, kiedy znajdą się na ścianie, ale na podłodze ich nie układajmy. Znacznie lepsze będą płytki antypoślizgowe, dzięki którym nie ma ryzyka poślizgnięcia się i upadku. Można czuć się bezpiecznie, nawet kiedy podłoga będzie mokra pomyciu albo ktoś przyjdzie w mokrych butach z dworu.