Pisaliśmy już o uprawie roślin/ziół na balkonie, parapecie, a nawet w ścianie… Tym razem dla miłośników upraw zarówno kwiatów, ziół jak i roślin jadalnych mamy ciekawy pomysł na ogród mobilny, który można stworzyć wykorzystując planter. Co to takiego? 

Planter to specjalna drewniana konstrukcja, która daje nam przestrzeń i możliwość uprawy wybranych przez nas roślin. Dzięki temu, że została zaopatrzona w mini-kółka nasz ogród możemy przemieszczać i zmieniać jego  ulokowanie biorąc pod uwagę pogodę, porę roku. 

Sprawdza się szczególnie, gdy chcemy mieć własną rabatę kwiatową w domu, na balkonie lub tarasie. Praktyczny jest też – jeśli marzy nam się stały dostęp do świeżych ziół, a nie chcemy mieć wielu doniczek na oknie.

Dla kogo planter…?

Dla każdego, kto tylko ma odpowiednią ilość miejsca i chce mieć własny mini ogród. Skorzystają na nim:

  • dzieci – wymiar edukacyjny. Mogą prowadzić własne uprawy, zgłębiać wiedzę na temat różnych gatunków roślin, eksperymentować, uczyć się odpowiedzialności.
  • osoby starsze, samotne, chore – możliwość praktykowania pasji, skupienia myśli na czymś, co cieszy. Gdy brak sił, by pielęgnować duży obszar ogrodu – jego namiastka w planterze będzie sprawiała radość, a  opieka nad roślinami stanie się atrakcyjnym punktem dnia.
  • miłośnicy kwiatów – odpowiednio dobrane rośliny staną się ozdobą domu.
  • miłośnicy gotowania – stały dostęp do świeżych ziół. Potrawy zyskają na smaku, a ziołowy ogród będzie cieszyć oko.

 

Planter

 

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć do artykułu – prezentowany planter dostępny na stronie jagram.com.pl