Duży, mały, tani czy drogi – każdy prezent, jeśli się go wręcza bez ciekawego opakowania traci nieco ze swego uroku. Piękne, oryginalne opakowanie, to jak dodanie do podarunku szczypty tajemnicy i radości, chwili magicznego wyczekiwania. Co jest tam w środku? Zegarek, kosmetyk, a może znowu skarpetki?

Przywykliśmy wkładać prezenty do kolorowych torebek – bo to szybciej i bez problemu. Nie ma czasu na ważne sprawy, a co dopiero tracić go na mało istotne pakowanie prezentu. W sumie, co to za różnica, przecież liczy się podarunek… Otoczka nie ma znaczenia… 

Na pierwszy rzut oka może trudno się jej dopatrzeć, a jednak… Wyobraźcie sobie, że ktoś zaprasza Was na obiad. Wiecie, że będą same pyszności… Z niecierpliwością oczekujecie wyznaczonej daty, cieszycie się, wiecie, że to będzie wyjątkowe spotkanie…  Zjawiacie się punktualnie… i co? Pani domu serwuje same pyszności, aż ślinka cieknie… Wszystko byłoby jak w bajce, niestety nikt nie pomyślał o odpowiedniej oprawie tych rarytasów… Nie ma pięknej zastawy, kwiatka na stole, kolorowych serwetek… Jedzenie jest pyszne, ale… Brak wizualnego podkreślenia wyjątkowości tego dnia… Tak samo jest z prezentami… To opakowanie dodaje im niepowtarzalności, świątecznego akcentu…

Pomyślcie sobie, że otrzymujecie prezent od kogoś bliskiego – pięknie opakowany w kolorowe papierki, wstążeczki, z doklejoną szyszką…  Czy to nie zrobi na Was wrażenia? Ktoś poświęcił swój czas i pracę – wiązał, naklejał i przycinał…. Z myślą o Was – o tym, by wywołać uśmiech na waszej twarzy… Wymyślił prezent, kupił go, a później własnoręcznie opakował, ozdobił i nadał "królewski" wygląd. Wszystko po to, byście poczuli się wyjątkowo…  Czyż, to nie jest wspaniałe?

Pakowanie prezentu – ekologicznie też można…

Nie macie pomysłu na ciekawe opakowanie? Można oczywiście kupić gotowe, jednak wystarczy odrobina fantazji i czasu, by zrobić je samemu. Rozejrzyjcie się w domu – stare pudełko po butach lub sprzęcie AGD można pięknie okleić bibułą lub kolorowym papierem. Można wykorzystać gazety i zrobić opakowanie na zasadzie kolażu (wycinając i naklejając na pudełko fragmenty ilustracji). Macie w domu niepotrzebne koraliki, a może w lecie zbieraliście trawy i kwiaty, by je wysuszyć? To też się przyda. Pięknie będą wyglądały również umieszczone na pudełku szyszki, kawałki ciekawych patyczków, fragmenty łańcuszka na choinkę lub małe banieczki, mikołajki, jemioła, serduszka wycięte ze złotka (w zależności od okazji).

 

 

Pakowanie prezentu

 

Standardowo, gdy mamy coś zapakować – przychodzi nam na myśl "Trzeba kupić papier". Nie musi tak być! Prezent można owinąć w kawałek tapety, która pozostała po remoncie lub skrawki materiału w oryginalne wzory. Jeśli potraficie robić na drutach lub szydełku, możecie sprawić komuś kolorowy woreczek lub skarpetę i do niej włożyć podarunek.

 

 

Pakowanie prezentów

 

Do pakowania prezentu przyda się wszystko – kolorowe nitki, włóczki, słomki. Gdyby ktoś wymarzył sobie brokatowy połysk – wystarczy wziąć szklaną bańkę choinkową (najlepiej taką uszkodzoną). Włożyć ją pomiędzy strony w gazecie i uderzyć w to czymś. Następnie wałkiem do ciasta przejechać kilka razy po gazecie, aż z bańki zostanie drobny pył. Powierzchnię, którą chcemy ozdobić smarujemy zwykłym klejem biurowym i sypiemy na nią okruchy z bańki. Przekonajcie się sami, jaki ciekawy efekt można w ten sposób uzyskać:)

 

 

Pakowanie prezentów

 

Jak jeszcze można opakować prezent i to ekologicznie? Zobaczcie sami. Może któraś z propozycji was zainspiruje:) Powodzenia w eksperymentowaniu.

 

 

Pakowanie prezentów

 

Pomysły na eko-opakowania na prezenty – fot. i wykonanie – Justina Blakeney Blog