Intensywny kurs angielskiego online może być dobrym sposobem na przygotowanie się do ważnych egzaminów. To także dobre rozwiązanie dla osób, które chcą szybko powtórzyć słownictwo branżowe w celach zawodowych. Dobra szkoła języka angielskiego online umożliwia także regularną naukę dzieciom i seniorom. Jak przygotować się do takich zajęć? Jakie pomoce naukowe i sprzęt są niezbędne do lekcji? Odpowiedź na te pytania znajduje się poniżej.

Angielski online – jaka szkoła?

Zacznijmy od tego, że na samym początku musimy zdecydować, do jakiej szkoły języka angielskiego online chcemy się zapisać. W Internecie znajdziemy wiele kursów, jednakże nie wszystkie będą spełniać nasze oczekiwania. Warto przyjrzeć się ofercie danej placówki. My przyjrzeliśmy się szkole językowej Tutlo, która oferuje szkolenia na różnym poziomie i dla różnych odbiorców. Dodatkowo daje możliwość nauki z dowolnego miejsca i praktycznie na każdym urządzeniu, a w ofercie znajdują się zarówno lekcje z polskimi lektorami, jak i z native speakerami. Warto przed wyborem szkoły przejrzeć stronę kursu, a także sprawdzić, czy szkoła daje możliwość odbycia lekcji próbnej, dzięki której możemy przekonać się, czy poradzimy sobie z nauką w taki sposób.

Kurs angielskiego online – jak się przygotować

Pierwszy krok, jaki musimy zrobić, nim zaczniemy uczyć się języka przez internet, to sprawdzenie, na jakim poziomie językowym jesteśmy. Niedopasowanie poziomu nauki do naszych umiejętności nie przyniesie oczekiwanych przez nas efektów. Co więcej, możemy szybko się zniechęcić i nabrać niesłusznego przekonania, że nigdy nie nauczymy się języka. Dobra szkoła językowa pozwala nam przeprowadzić darmowy test sprawdzający nasz poziom. Przeważnie jest to krótka ankieta, czasem rozmowa z lektorem, dzięki której otrzymamy informację o naszym poziomie zaawansowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w późniejszym czasie korzystać z zajęć na wyższym poziomie, gdy będziemy czuć się już na siłach, że mu podołamy.

KURSY ONLINE:
8 razy Odporność dla Firm8 razy O
Program stworzony do walki ze stresem
Sprawdź!

Kolejna sprawa to odpowiedni sprzęt potrzebny do nauki. Mówimy tutaj o komputerze, tablecie albo telefonie. Najlepiej, jeśli posiadamy także słuchawki z mikrofonem, bo bardzo ułatwi nam to naukę. Nie możemy zapominać o dostępie do internetu, który jest niezbędny do połączenia się z lektorem. Wystarczy stabilne połączenie, niekoniecznie bardzo szybkie. Wystarczy już około 10 Mb/s.

Wybór miejsca do nauki jest kolejną decyzją, jaką musimy podjąć, aby móc przyswoić wiedzę. Lekcje online mają to do siebie, że nie ogranicza nas przestrzeń klasy, w której musimy przebywać. Dlatego nie ma problemu, abyśmy uczyli się, siedząc w wygodnym fotelu lub na miękkim pufie. Dodatkowo warto pamiętać, że do nauki potrzebujemy odrobimy ciszy i odosobnienia. Najlepiej, jeśli po prostu zamkniemy się w pokoju, wyjdziemy na taras lub zaszyjemy w domowym biurze, gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał.

Dobrze jest też pamiętać o drobiazgach. Przygotujmy sobie notatnik, coś do pisania. Weźmy kubek z kawą lub herbatą, może wodę. Podczas mówienia może nam przecież zaschnąć w gardle, więc warto być przygotowanym na taką ewentualność. Przed lekcjami zastanówmy się też, czego chcemy się uczyć. To od nas zależy, jaki temat wybierzemy i czy będziemy uczyć się z polskim lektorem, czy też native speakerem.

To chyba wszystkie najważniejsze informacje na początek. Dobrze jest zaplanować sobie harmonogram nauki i systematycznie brać udział w szkoleniach. Powodzenia.