Jeśli marzysz o tym, by schudnąć, połącz dietę online z regularną aktywnością fizyczną. Pamiętaj, że zdrowe odchudzanie wymaga trochę czasu. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, by uniknąć efektu jojo.

Zbilansowana dieta – jak mądrze schudnąć?

Wbrew pozorom diety odchudzające online wcale nie muszą być pasmem wyrzeczeń. Powinny być zbilansowane i urozmaicone, by dostarczać do organizmu niezbędnych witamin i składników mineralnych.  Zrównoważona dieta online zawiera białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały w odpowiednich porcjach. Składa się z 5-6 niewielkich posiłków dziennie, lepiej jeść częściej, ale mniejsze porcje.

Dietetyk Michał Wrzosek zwraca uwagę, że najlepsza dieta online pozwala uzyskać zdrowie i piękną sylwetkę bez wyrzeczeń. Dietetyk ułoży dla Ciebie zarówno plan dietetyczny online, jak i treningowy. Nie tylko przygotuje jadłospis, ale również oferuje wsparcie i motywację. W ten sposób łatwiej zrzucisz zbędne kilogramy i utrzymasz prawidłową wagę. Przypomina, że  indywidualna dieta online poprawia samopoczucie i zwiększa energię na cały dzień.

Dlaczego warto zamówić indywidualną dietę przez Internet?

Przede wszystkim dopasowana jest do Twoich indywidualnych potrzeb. Ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Dodaje też dużo energii i siły, jednocześnie poprawiając samopoczucie. Z drugiej strony nie osłabia włosów, paznokci i skóry. Profesjonalny dietetyk weźmie pod uwagę Twoje gusta kulinarne, dzięki temu możesz jeść to, co lubisz.

KURSY ONLINE:
pokochaj-swojePokochaj Swoje Ciało
Nieważne, jaki nosisz rozmiar, i tak możesz poczuć się dobrze w swoim ciele. Niech piękno i moc będą z Tobą!

Określi Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, dlatego nie musisz już ciągle liczyć kalorii. Dodatkowo zadba o odpowiedni rozkład kalorii na poszczególne posiłki. Stosując dietę online, unikniesz napadów głodu. Nie będziesz już sięgać po słodkie lub tłuste przekąski.

Na czym polega dieta high-carb?

Dieta high-carb zwana również wysokowęglowodanową cieszy się dużą popularnością wśród sportowców i osób prowadzących aktywny tryb życia. Przygotowując taki plan dietetyczny online, należy pamiętać, że węglowodany powinny dostarczać 50-70% energetyczności diety. Podaż białka uzależniona jest od aktywności fizycznej i preferencji konkretnej osoby. Z kolei tłuszcze muszą dostarczać przynajmniej 20% energii diety.

Czy dieta paleo pomoże w odchudzaniu?

To plan dietetyczny oparty na pokarmach podobnych do tych, które mogli spożywać ludzie w epoce paleolitu. Zazwyczaj obejmuje chude mięso, ryby, owoce, warzywa, orzechy i nasiona. Osoby stosujące taką dietę online, unikają produktów mlecznych, roślin strączkowych i zbóż.

Zwolennicy tej metody uważają, że nasze ciało nie jest genetycznie dopasowane do nowoczesnej diety. Twierdzą, że ta niezgodność przyczynia się do powszechnej otyłości, cukrzycy i chorób serca. Jeśli chcesz schudnąć lub utrzymać prawidłową wagę, warto pomyśleć o diecie paleo.

Jak ułożyć dietę ketogeniczną online?

Dzienne spożycie węglowodanów na tej diecie nie może przekraczać 30 gramów. Ułożenie diety online koncentruje się na umiarkowanym spożyciu białka i większej ilości tłuszczu, by ułatwić spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo chroni przed atakami wilczego głodu i obniża ryzyko cukrzycy typu 2. Z drugiej strony dieta ketogeniczna powoduje ketozę, dlatego nie możesz jej stosować przez długi czas.

Kiedy warto przejść na dietę bezlaktozową?

Ułożenie diety online bezlaktozowej wymaga wykreślenia mleka i produktów mlecznych, takich jak masło, jogurt, ser, kefir, śmietana, czekolada mleczna, czy maślanka. Niektóre osoby rezygnują też z produktów z mleka koziego i owczego. Jeśli unikasz nabiału, pytaj o składniki potraw. Czytaj również uważnie opakowania produktów. Taka dieta skierowana jest przede wszystkim do osób z nietolerancją laktozy.