Pokrojone owoce na talerzu

Sałatka owocowa to świetny pomysł na deser. Nie tylko szybko ją wykonasz, ale również będzie bardzo elegancko prezentowała się na stole. Dobra na małe przyjęcie rodzinne lub spotkanie z koleżankami. Dzieci będą ją uwielbiały.

Przepis jest prosty i niedrogi. Warto wypróbować. Zaręczam, że sałatka ta stanie się częstym "bywalcem" Waszego stołu.

 

 

Składniki:

  • jabłka, pomarańcze, mandarynki, banany, kiwi (ilość zależna od tego, dla ilu osób ma być przeznaczona, niczego nie można zepsuć, więc spokojnie możecie eksperymentować). Jeśli jesteście miłośnikami innych owoców np. truskawek, można również kilka dodać.
  • duży jogurt naturalny
  • czekolada mleczna, ewentualnie wafelek czekoladowy
     

Wykonanie:

Owoce obrać ze skórki i pokroić w grubszą kostkę. Czekoladę zetrzeć na grubej tarce (pokruszyć wafelka). Jogurt naturalny przelać do większej miseczki. Dodać banana lub 2 (w zależności jak bardzo słodką chcecie mieć sałatkę) i wszystko dokładnie wydusić widelcem, aż do powstania bananowego jogurtu. Do miski wrzucić resztę owoców i delikatnie wymieszać.
 

Podawanie:

Sałatkę można podawać w wysokich szklankach lub salaterkach, nakładając ją warstwowo – sałatka, trochę tartej czekolady, sałatka itd. Dobrze smakuje także, jako dodatek do lodów – na talerzu umieszcza się kulki lodów, obok sałatkę owocową i to wszystko posypuje wiórkami czekoladowymi.