Tapeta, niepowtarzalna naklejka, goła cegła, kamień… hmmm na co się zdecydować. Chcesz mieć w domu niebanalną ścianę? Sprawdź, czym są ogrody wertykalne!

Ogrody wertykalne, określane również jako zielone ściany to wyjątkowo atrakcyjny sposób na zagospodarowanie ścian zewnętrznych budynków miejskich, jak i tych, które znajdują się w budynkach firm, instytucji oraz w naszych prywatnych mieszkaniach. Wielkość takiej zielonej ściany "szyta" jest na miarę powierzchni, jaką dysponujemy. 
 

Zielone ściany – nowe spojrzenie na ogród

Dzięki zastosowaniu specjalnych urządzeń, materiałów – zwykle tego typu konstrukcje są łatwe w utrzymaniu, a rośliny nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji (posiadają system nawadniania, nawożenia itp., który działa automatycznie lub steruje się nim manualnie).

KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

Odpowiednio dobrane rośliny, z różnorodną kolorystyką, rozmiarami, fakturą liści – tworzą przepiękne, naturalne obrazy. W zależności od typu ogrodu wertykalnego – czy znajduje się on na zewnątrz, czy też wewnątrz pomieszczenia – wybiera się właściwą roślinność. Można również pokusić się o posadzenie ziół na takiej ścianie, przydatnych w codziennym przygotowywaniu zdrowych posiłków.

Ogrody wertykalne są dość trwałe, jeśli roślinom zapewni się warunki zgodne z ich potrzebami (temperatura, światło, wilgotność itp.). Rośliny można wymieniać i dosadzać nowe w przypadku strat/ubytków.

Ogrody wertykalne – obcując z naturą

Czyż one nie są przepiękne?