Jak przystało na stress free urlop – uznałam, że nie ma co tkwić w XXI wieku i przeniosłam się w czasie… Zobaczcie dokąd!

Kuńkowce to niewielka miejscowość niedaleko Przemyśla (woj. podkarpackie). Byłaby podoba do wielu tego typu w tych okolicach, gdyby nie wyrosła na jej obrzeżach Wioska Fantasy. Pasja ma siłę stwórczą… i tak było w tym przypadku. Grupa zapaleńców zbudowała fantastyczny świat, który umożliwia życie w zupełnie innych realiach niż te, do jakich przywykliśmy. 

Co o wiosce piszę jej Twórcy? – „Warowna twierdza na szczycie wzgórza, chaty rzemieślników na podgrodziu, karczma dla strudzonych wędrowców oraz zabudowania obronne. Zamieszkują je prawdziwi rycerze, piękne niewiasty i rzemieślnicy, od których przyjezdni mogą usłyszeć niejedną fantastyczną historię. Wioska Fantasy to nie historyczny skansen, jej średniowieczny urok uzupełniają ludowe legendy, baśnie i literatura fantasy. Mieszkańcy Wioski stale ją rozbudowują i starają się nadać jej charakter żyjącej, średniowiecznej osady”.

PS Akurat trafiłam na Piknik Fantasy – maj 2014 i atrakcji nie brakowało. Zresztą – spójrzcie sami:)

Projekt realizują: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Ziemi Przemyskiej, Przemyska Gildia Fantastyki. Więcej informacji – Wioska Fantasy w Kuńkowcach