Piękna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Koszyk pełen jedzenia, koc, piłka i ruszamy na piknik. Pora odpocząć, wyciszyć się i odłożyć na bok codzienne zmartwienia. 

Podczas ciepłych i słonecznych dni zazwyczaj musimy pić więcej, m.in. z uwagi na zwiększone wydzielanie potu i tym samym podwyższoną utratę elektrolitów. Woda z sokiem z cytryny nie tylko doskonale nawadnia, ale także uczestniczy w usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii.

Aby urozmaicić piknikowe menu, zabierz ze sobą owocową lemoniadę (do wody wrzuć cytrynę, plasterki ananasa, mrożone truskawki oraz świeże listki mięty), mrożoną herbatę (do zaparzonego rooibosa dodaj sok żurawinowy i kostki lodu) lub energetyzujący sok (średnio zmineralizowana woda z sokiem świeżo wyciśniętym z pomarańczy i grejpfruta oraz z plasterkami świeżego imbiru). Co więcej, jeżeli zamrozisz butelki z wodą przez noc, podczas podróży będą doskonale chłodzić przygotowane jedzenie.

 

 • Przygotuj smaczne i proste menu. Pamiętaj, że na pikniku liczy się wygoda, i to także wygoda w jedzeniu. Sałatki, kanapki czy przekąski zapakuj oddzielnie w hermetycznie zamykane pudełka, a ostateczne potrawy przyrządź na miejscu.
   
 • Unikaj artykułów, które szybko się psują i w dodatku niełatwo je przetransportować, takich jak produkty mleczne, lody, budynie, ciasta z kremem, ryby. Pamiętaj też, że owady kochają słodkości.
  KURSY ONLINE:
  proste-zycieProste Życie
  Porządek w głowie, życiu i domu
  Sprawdź!

 • Upewnij się, że wszystkie potrawy piknikowe bez problemu będzie można przewieźć i nie okażą się one zbyt ciężkie, jeśli dotarcie do miejsca piknikowego będzie wymagało dłuższego spaceru. Zdecyduj się także na papierowe lub plastikowe talerze i sztućce, które również łatwiej ze sobą zabrać.
   
 • Wybierz produkty, które mogą być serwowane przez cały czas. Urokiem pikniku jest m.in. rozłożenie całego jedzenia na kocu i wspólne podjadanie podczas zabawy i rozmów.
   
 • Zaplanuj dokładnie, ile jedzenia będzie potrzebne. Jeśli przygotujesz go zbyt dużo, trzeba będzie nosić je z powrotem.
   
 • Jeśli planujesz wybrać się w dalszą drogę, nie obejdzie się bez przenośnej lodówki. Aby uniknąć ryzyka zatrucia pokarmowego, używaj także toreb chłodniczych.
   
 • Pamiętaj, aby zabrać ze sobą: serwetki lub chusteczki do rąk, krem z filtrem UV, spray na owady oraz torbę na śmieci.

Zasmakuj w slow life

Pamiętaj, że piknik nie polega tylko na słodkim leniuchowaniu na słońcu i zajadaniu się różnymi smakołykami. To także doskonały czas na zwiększenie aktywności fizycznej i świetną zabawę w gronie najbliższych.