Już w środę 21 maja odbędzie się demonstracja w obronie dobrej, tradycyjnej żywności!

Podczas demonstracji, razem z czołowymi warszawskimi restauratorami zostanie dokonany akt nieposłuszeństwa obywatelskiego – będzie rozdawana „nielegalna” według naszego Rządu żywność od polskich rolników i drobnych producentów!

Udział wezmą m.in.:
Wojciech Modest Amaro, Atelier Amaro
Aleksander Baron, Solec 44
Zbigniew Kmieć, Kafe Zielony Niedźwiedź
Gieno Mientkiewicz, Sery Polskie
Hanna Szymanderska, najlepsze książki kucharskie
i wielu innych!

21 maja 2014, środa, START: 10.30
MIEJSCE: Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, ul. Nowy Świat 72
Kiełbasa, sery, pieczony w domu chleb, małe przyzagrodowe powidła, kiszone ogórki – nie możemy się zgodzić na ich wykluczenie!
 
Demonstracja odbędzie się w ramach prowadzonej od kilku miesięcy Kampanii „Zostawcie w spokoju dobrą żywność”, której patronem jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. 

Jej celem jest zwrócenie uwagi na absurdy urzędniczej biurokracji, która uderza w polskich rolników, małych producentów wykorzystujących tradycyjne receptury, restauratorów, ale też amatorów „swojskiej” żywności, a w rezultacie – doprowadzenie do uchylenia bezsensownych przepisów.

Potrzebna Wasza obecność! Chcemy z Waszą pomocą powiedzieć wyraźnie:

Zostawcie w spokoju dobrą żywność”!
Zapraszamy do udziału! 

Potrzebne wsparcia wolontariuszy – kontakt  k.wojewodzka@zpp.net.pl
Trwa zbiórka żywności, która zostanie rozdana podczas Akcji! Producenci i rolnicy, którzy chcieliby przekazać na potrzeby akcji swoje produkty, proszeni są o kontakt z Maciejem Bartonem – ustroniedwor@wp.pl
 

Źródło: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców