Książki, które juz dawno temu przeczytałeś (i te, których nigdy to nie spotka), ubrania zbyt małe/duże (czy kupione w chwilowym zamroczeniu przeceną), niepotrzebne zabawki i ciuszki dzieci – to i inne rzeczy walają się nam często po mieszkaniu. Co z tym zrobić? No przecież "żal" wyrzucić. Jeśli nie bardzo masz komu oddać – wymień się w sieci!

Jak grzyby po deszcze pojawiają się akcje mające na celu wymianę niepotrzebnych nam już rzeczy na takie, których akurat nam brak, lub sprawiłyby nam radość. Spotykają się mamy, miłośniczki mody, mole książkowe i wiele innych osób, przynosząc swoje skarby i polując na "nowe" rzeczy.

Co w sytuacji, gdy nie mamy możliwości/czasu chodzić na tego typu spotkania, albo nie lubimy "grzebać" w stertach przedmiotów? Zawsze można skorzystać z funkcjonujących w sieci serwisów służących do takiej właśnie wymiany. 

Bezcenna wymiana

Wymienianie się rzeczami ma niewątpliwie wiele plusów – czy to w sieci, czy w realu. Jakich?

  • nie potrzeba tu pieniędzy (czasem trzeba jednak opłacić koszt przesyłki)
  • w mieszkaniu pojawia się nagle więcej miejsca i łatwiej zachować porządek
  • rzeczy nie lądują w śmietniku, ale u osób, które ich potrzebują (dbanie o środowisko)
  • można wypatrzeć prawdziwe "perełki"
  • na miejsce zbędnych rzeczy wchodzą takie, które są nam potrzebne, będą używane przez nas
  • można poznać ciekawych ludzi

Zasady wymiany są różne (zależy od serwisu). Np. w portalu GiełdaMamy.pl oddana komuś rzecz = konkretna ilość punktów. Za nie zaś, można "kupić" coś oferowanego przez inną osobę. Spotykają się tu głównie mamy, choć i dla taty coś się znajdzie. Dziecięce ubrania, książeczki, biżuteria, ale i przedmioty potrzebne w gospodarstwie domowym, gry, kosmetyki – wszystko to, co nam zbywa można wstawić w serwisie. Może komuś innemu się spodoba:), a my za zarobione punkty (wyceniamy na punkty przedmioty, które wstawiamy do oddania) będziemy mogli zdobyć coś dla nas ciekawego.

Co w szafie siedzi?

Przy okazji robienia porządków, zamiast wyrzucać rzeczy do śmieci – warto zebrać te już  nam niepotrzebne, ale w dobrym stanie. Chwila klikania i bez problemu znajdziemy serwisy służące do wymiany, lub zapowiedź jakiejś ciekawej akcji, na którą możemy się wybrać (powszechniejsze w większych miastach). Sprawdźcie i przekonajcie się, że wymienianie się jest nie tylko pożyteczne, ale może być całkiem fajną zabawą.

 

Przeczytaj również: Wymiana umiejętności – możliwa bez pieniędzy?