Zwrotnik Raka. Kampania Społeczna Promująca Psychoonkologię organizowana jest już po raz 10 – ty. W tym roku obchodzimy 10 – lecie prowadzenia ogólnopolskiego projektu Akademii Walki z Rakiem.  Celem wydarzenia jest promowanie istoty psychoonkologii i umożliwienie osobom chorującym oraz specjalistom poszerzenie wiedzy z zakresu radzenia sobie z chorobą.

Choroba wymaga od pacjenta i jego bliskich wielkiej siły, konsekwencji i determinacji w radzeniu sobie z problemami. To czas, kiedy człowiek konfrontuje się ze swoimi możliwościami, nawykami i ograniczeniami.

Organizatorzy chcą poprzez program warsztatów i spotkań ukazać różne formy wspierania chorego na ścieżce do zdrowia. Podejścia jakie zostanią zaproponowane podczas "Zwrotnik Raka" są skierowane nie tylko do pacjentów onkologicznie chorych, ale także do wszystkich osób dbających o swoje zdrowie.

 

Zwrotnik Raka 2015

 

W ramach X Zwrotnika Raka. Kampanii Społecznej Promującej Psychoonkologię odbędzie się również spotkanie wokół książki "Rak po polsku". Gośćmi będą autorzy prof. dr hab. n. med. Szczylik i Justyna Pronobis- SzczylikSpotkanie poprowadzi Joanna Zapała. Spotkanie odbędzie się 13 listopada o godz. 18.00 w Scenie Nowej Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Spotkanie jest otwarte dla szerzej publiczności. Wstęp jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.

 

Zwrotnik Raka 2015

 

 

Zwrotnik Raka odbędzie się w dniach 13-15 listopada w Poznaniu.
Szczegóły:
www.psychesomapolis.org