Już po raz drugi w całej Polsce trwa Tydzień DIY. Przez cały tydzień od 25 listopada do 1 grudnia wraz ze projektantami i twórcami będzie można wykonać prezenty i dekoracje świąteczne. 

Zamiast pogoni za prezentem i masowego kupowania dekoracji z hipermarketach – polscy projektanci proponują głęboki oddech i już od 25 listopada zapraszają do swoich pracowni. Tam z ich pomocą będzie można samodzielnie wykonać prezenty i dekoracje do domu.

Do wyboru jest ponad 80 propozycji warsztatów DIY w pracowniach projektantów, centrach artystycznych i domach kultury w całej Polsce.

Na samodzielne tworzenie biżuterii, dekoracji świątecznych, zabawek, witraży, świec, ubrań i mebli w wybranym mieście można zapisać się wyłącznie poprzez stronę http://tydziendiy.pl.

Do akcji może przyłączyć się każdy twórca oraz osoby, które szukają inspiracji do “zrób to sam” i chcą spędzić ciekawie czas przed świętami. Warsztaty odbędą się w pracowniach projektantów w całej Polsce oraz centrach artystycznych i domach kultury. Rejestracja warsztatów i zapisy na na stronie tydziendiy.pl

W ramach pierwszej edycji Tygodnia DIY w maju 2013 odbyło się ponad 70 warsztatów w całej Polsce, podczas których kilkaset osób szyło, odnawiało meble, tworzyło biżuterię i ceramikę. Promotorem wydarzenia jest m.in. Narodowe Centrum Kultury.