Szkoła demokratyczna

Wspólnymi siłami pragniemy stworzyć naszym dzieciom warunki do nauki, o jakich do tej pory w Polsce można było tylko marzyć. Ty także możesz do nas dołączyć i aktywnie wpływać na edukację swojego dziecka! Przekaż 1% podatku za 2012 rok! Wesprzyj ruch społeczny na rzecz tworzenia szkół demokratycznych w Polsce.

Szkoły Demokratyczne na całym świecie, m.in. Summerhill School, Sudbury Valley School i wiele innych, od kilkudziesięciu lat udowadniają, że wolność w edukacji jest możliwa i najlepiej przygotowuje do życia we współczesnym społeczeństwie. Dlaczego tak samo nie mogłoby być w Polsce? 
 
W 2013 roku zbieramy 1% na:  
 
- wspieranie ruchu społecznego na rzecz tworzenia szkół demokratycznych w Polsce. Tworzymy alternatywę dla szkoły systemowej. Udowadniamy, że uczenie się bez presji i przymusu jest skuteczne, że można uczyć się z radością. 
 
Jeśli chcesz wesprzeć tworzenie szkół demokratycznych w Polsce, w swoim PIT wpisz: 
- W polu KRS – 0000292425
- W polu Cel szczegółowy – wspieranie ruchu społecznego na rzecz  tworzenia szkół demokratycznych (możesz dopisać także Warszawa, Poznań, Łódź – wtedy Twój podatek zostanie przekazany konkretnej szkole).
 
Edukacja demokratyczna
 
SZKOŁY DEMOKRATYCZNE TO:
- pasja i kreatywność zamiast przymusu
- wolność zamiast presji i ograniczeń
- współodpowiedzialność i zaangażowanie zamiast bierności
- rozwój i szerokie horyzonty zamiast zasady "zakuć, zdać, zapomnieć"
 
 Więcej o szkole demokratycznej dowiesz się z artykułów:
 
- Co to jest szkoła demokratyczna?  
- Szkoła demokratyczna: samodzielni i odpowiedzialni  
- Szkoła demokratyczna – szkoła na miarę współczesnych potrzeb?
 
 
Fundacja Bullerbyn - Organizacja Pożytku Publicznego. Wspieramy Rodziców, Wychowawców i Dzieci w budowaniu więzi opartych na szacunku i zaufaniu. Współpracują z nami: Stowarzyszenie Ineida, warszawska Szkoła Salomon i Fundacja Edukacja Demokratyczna.
http://www.bullerbyn.pl/na+kogo+przekazac+1+procent+podatku