Są ludzie, którzy kochają psy i lubią przebywać w ich towarzystwie, ale są też tacy, którzy świetnie obchodzą się bez nich. Wśród tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez psa, również wyróżnić możemy dwa typy – ci, którzy wpuszczają psa do łóżka i ci, którzy się do tego nie przyznają wink

Debata, czy dzielenie łóżka z psem to dobry pomysł, wydaje się nie mieć końca. Ale jak się okazuje, badania mówią, że spanie z ukochanym czworonogiem ma dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie i nastrój! Sprawdź więc, jak pozwolenie psu na wchodzenie do łóżka…

 

…pomaga zwalczyć codzienny stres

Nie od dziś wiadomo, że psy mają terapeutyczne zdolności wspierające walkę z depresją i lękiem – dogoterapia nie wzięła się znikąd! Przytulenie się do ciepłego ciałka twojego pupila w miękkiej pościeli po ciężkim dniu będzie doskonałą kuracją odstresowującą. Podczas przytulania ukochanego zwierzęcia podnosi się poziom oksytocyny, która wzmaga uczucie spokoju i zrelaksowania.

 

…wpływa na poczucie bezpieczeństwa

Już w zamierzchłych czasach pies traktowany był jako nieustępliwy stróż i obrońca. Może twój york czy mops nie za bardzo nadaje się do tej roli, ale jednak posiadanie przy sobie stworzenia, które w razie czego przynajmniej narobi hałasu, daje pewien komfort psychiczny.

 

dlaczego warto spać z psem

 

…poprawia sen

Rytmiczny oddech psa i równomierne bicie jego serca działa jak kojąca kołysanka. Niektórzy twierdzą nawet, że choć przeszkadza im chrapanie partnera, wydawanie różnego rodzaju dźwięków przez psa nie zakłóca im snu, a wręcz działa relaksująco i pomaga w zasypianiu. Ponadto, w zimne dni przytulenie się do psa pod kołdrą jest lepsze niż podkręcanie kaloryfera!

 

…przybliża was do siebie

Wszystko, czego chce pies, to stale być blisko ciebie. Jesteś częścią jego stada, więc naturalne jest dla niego wspólne układanie się do snu. A im więcej czasu spędzacie razem, nawet podczas snu, tym bardziej pies będzie wierny i przywiązany.

 

…uszczęśliwia naszego pupila

Idziesz spać, a na twojej poduszce leży już zadowolony, rytmicznie oddychający pyszczek ukochanego psa. Czy ten widok nie jest rozczulający? Aż cieplej robi się na sercu widząc, jak bardzo nasz pies nam ufa i traktuje jak rodzinę.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:
pies i człowiek priorytety7 rzeczy, których możesz nauczyć się od swojego psa
Barbara Krawczyk